Logo

ul. Pasieczna 11/2, 45-087 Opole
tel. kom: 604 405 795

 
Logo

Ponad 20-letnie doświadczenie w przemyśle metalowym, budowy maszyn, celulozowym, papierniczym oraz poligraficznym.


Zrealizowany szereg projektów modernizacyjnych, inwestycyjnych oraz zadania utrzymania ruchu, głównie w zakładach o ruchu ciągłym. Doświadczenie również w międzynarodowych korporacjach. Firma gwarantuje rzetelne podejście do problemów Klienta celem ich skutecznego rozwiązania.  Między innymi dzięki temu lista zrealizowanych projektów stale się wydłuża. Bezpieczeństwo klienta jest wspierane poprzez polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej - polisa PZU nr 0024412.

Computerized Numerical Control

CNC (pol. komputerowe sterowanie urządzeniami numerycznymi) – układ sterowania numerycznego wyposażony w mikrokomputer, który można dowolnie interaktywnie zaprogramować.

Termin ten zwykle używany jest w odniesieniu do obróbki materiałów za pomocą komputerowo sterowanych urządzeń takich jak frezarki, tokarki, elektrodrążarki. Obróbka CNC pozwala na szybkie, precyzyjne i wysoce powtarzalne wykonanie złożonych kształtów.

Typowy proces skomputeryzowanego wytwarzania przedmiotu składa się z faz projektowania wspomaganego komputerowo (CAD), przetwarzania projektu na plan sterowania maszyn (CAM) i właściwego wykonania (CNC).

Technologia budowy maszyn

Technologia budowy maszyn to dziedzina wiedzy inżynierskiej, część inżynierii mechanicznej, zajmująca się metodami i technikami wytwarzania części maszyn, mechanizmów, instalacji przemysłowych, urządzeń i konstrukcji oraz środkami realizowania tych technik.

W węższym sensie chodzi tu o metody nadawania odpowiedniego kształtowania (obróbki) materiałów oraz zapewnianie produktom odpowiednich charakterystyk. Technologia zajmuje się także teorią oraz metodami projektowania i wytwarzania narzędzi i maszyn wytwórczych.

Inżynieria mechaniczna to zaś całość wiedzy dotyczącej projektowania, wytwarzania i eksploatacji maszyn i konstrukcji, wyjąwszy z tego maszyny elektryczne i energetyczne, które są domeną inżynierii elektrycznej i inżynierii energetycznej oraz maszyn matematycznych, które są domeną inżynierii komputerowej.